Önceki Resim:
Peugeot-3008

 
 Sonraki Resim:
Peugeot3008 2010 model


peugeot 3008 2
peugeot 3008 2


         

peugeot 3008 2
Resim bilgisi: PEUGEOT 3008 YOLA HAZIR!

15.01.2009

Fransız üretici ilk crossover denemesi olan Peugeot 3008’in örtüsünü tamamen kaldırdı

Sochaux Fabrikası’nda üretilen Peugeot 3008, halen pazarda mevcut olan çok sayıda modelin kesişme noktasında yer alıyor: SUV, MPV veya hatchback dünyalarından izler taşıyor.Bu farklı modellerin karışımından doğan araç her bir modelin en güçlü yönlerini almış ve bunlara Dynamic Rolling Control, güçlendirilmiş çekiş sistemi gibi çok sayıda yeni teknolojiler eklemiş. Yeni pazarlar kazanmaya yönelik tasarlanan Peugeot 3008 modern, pratik ve sürüş keyfi yüksek bir araç arayışında olan müşteri kesimlerine orijinal çözümlerle birlikte en üst seviyede çok amaçlı kullanım olanağı sunmayı hedefliyor.

2009 yılının Nisan ayında Fransa pazarına sunulacak olan Peugeot 3008’in Mayıs ayı sonunda Türkiye pazarına sunulması planlanıyor. Peugeot 3008’in crossover segmentinde, sürüş keyfi ve aktif güvenlik yönlerinden yeni bir referans oluşturması hedefleniyor.

Mimarisi ve tasarımıyla tam bir crossover
3008’in mimarisi, eğimli ön ve yan camları, tek hacimli tasarımı, aşağı doğru da açılabilen SUV tipi bagaj kapağı, yüksek sürüş konumu gibi SUV dünyasından alınan farklı unsurları bir araya getirmeyi başarmış.

Önde, Peugeot özellikleri aracın geniş boyutlarına uyarlanmak üzere yeniden yorumlanırken, arka bölümde özenle tasarlanan geniş yan panoları aracın görsel olarak yola oturmasını sağlıyor. Belli bir donanım düzeyinden itibaren, tamponlar hizasındaki özel kaplamalar olmak üzere araçta “off-road” çağrışımlı unsurlar da kullanılmış.

Modüler ve teknolojik iç mekan
Aracın uçak kokpitlerini çağrıştıran geniş iç mekânında, prestijli ve ergonomik koltuklar dikkat çekiyor. Yolcular da geniş, son derece özenli ve konforlu bir iç mekânda yolculuk yapma keyfini yaşıyorlar. 1,60 m2’lik panoramik cam tavan, iç mekâna daha fazla aydınlık ve görüş alanı kazandırıyor.

Araç Multiflex kabini, üç pozisyonlu hareketli bagaj döşemesi ve katlanabilen arka koltuk sırtlıkları sayesinde isteğe göre şekil değiştirebiliyor. Koltuk sırtlıkları yatırıldıkları ve ön yolcu koltuk sırtlığının tablet şekline dönüştürüldüğü zaman, 3008 bagajından kokpit paneline kadar tamamen düz bir zemin sunabiliyor. Böylece aracın yükleme hacmi bagajda sadece bagaj koruyucusu altında 512 litre iken, ön koltuk arkasına kadar 1.604 litreye kadar çıkartılabiliyor.

Araçtaki herkesin huzur ve güvenliğini daha da artırmak üzere, pazarda bir ilk oluşturan çok sayıda teknoloji sürücünün kullanımına standart veya opsiyonel olarak sunuluyor. Bu özellikler arasında hıza göre iki araç arasındaki güvenlik mesafesine uyulması konusunda uyarıda bulunan Mesafe Alarmı, uçaklarda kullanılan ve 3008’e uyarlanan head up ekranı, elektrikli otomatik park freni, rampada kalkış yardım sistemi sayılabilir.

Gerçek bir crossover
3008, crossover sınıfında sürüş keyfi ve aktif güvenlik yönlerinden yeni bir referans oluşturmayı hedefliyor. Mükemmel kasa sertliği ile güçlendirilmiş süspansiyonu, Mac-Pherson tipi bir ön takım ile esnek bir arka süspansiyon grubundan oluşuyor.

1,6 THP ve yeni 2,0 HDi FAP olmak üzere yüksek performanslı iki motor tipi ile sunulan arka dingil üzerindeki Dynamic Rolling Control sistemi, yalpa kontrolü konusunda limitleri daha da ileri taşırken, en üst seviyede bir süspansiyon konforu sağlıyor.

Sunulan bir diğer yenilik de, özel bir anti-patinaj fonksiyonu ile Mud & Snow lastiklerden oluşan güçlendirilmiş çekiş sistemi; bu sistem 3008’in iki ön tekerleğinin çekiş gücünün maksimize edilmesini sağlayarak, araca “off-road” özellikleri kazandırıyor. Sistemde sürücünün, Standard, Kar, arazi (Çamur/ Toprak/ Islak zemin), Kum ve ESP off olmak üzere 5 farklı moda göre ayar yapabilmesini sağlayan bir ayar düğmesi bulunuyor.

Çevreci ve güçlü motor seçenekleri
3008’in çevre performansının kalbinde pazardaki en ileri teknolojilerden yararlanarak geliştirilen, gerek benzinli (BMW Group ile ortaklaşa geliştirilen 1,6 VTi ve THP) gerekse dizel (1,6 l ve partikül filtreli 2,0 HDi) altı motor grubu yer alıyor. En çevreci versiyon sadece 4,9 l / 100 km’lik düşük bir yakıt tüketimi ile 130 g/km CO2 salınımı sağlıyor.
3008’de 110 HP 1.6 HDi, 150 HP ve 163 HP olmak üzere iki farklı güç seviyseiyle sunulan 2.0 HDi dizel motorlar, 120 HP 1.6 VTi, 150 HP ve 156 HP olmak üzere iki farklı güç seçeneği ile sunulan 1.6 THP benzinli mtor seçenekleri yer alacak. Araçta versiyonlara bağlı olarak manuel ve otomatik vites seçenekleri bulunacak. Ayrıca 2011’de bir de hibrid versiyon üretimi planlanıyor.
Görüntülenme: 100
İndirme Sayısı: 1
Oylama: 0.00 (0 oy kullanılmış)
Eklenme Tarihi: 17.01.2009 04:30
Ekleyen: admin
Resim boyutu Bu resim otomatik küçültülmüştür. (1024 x 683)


Yorumu yapan: Yorum:
Bu resim için yorum yapılmamış.

Yorum gönder
Adınız:
Yorum:
 
Harf Doğrulama Kodu:

Lütfen Üstteki Harfleri Boşluğa Yazınız.
 


Önceki Resim:
   Peugeot-3008  
 Sonraki Resim:
Peugeot3008 2010 model   
  Design by 18.11.2008 Erkan  

RSS Feed: peugeot 3008 2 (Yorumlar)